Eczadeposu.xyz | Ucuzluğun ve Güzelliğin Adresi
üye ekran kapat
Üye Girişi ;
Kullanıcı Adı:

 
Parola:

 
  Beni Hatırla
 
Not : Bilgilerinizi kopyala-yapıştır yapmadan giriniz.
Yeni Üyelik ;

üye giriş güvenlik

 

Giriş
 
 
 
                                      Hakkımızda  |  Yardım  |  Tüketici Hakları  |   Gizlilik İlkeleri   

    
    facebook twitter  
Yan menü resim sol
ÜYE GİRİŞİ ve İŞLEMLERİ
Yan menü resim sağ

ÜYE GİRİŞİ

 YENİ ÜYE OL Üye Ol | Şifremi Hatırlat

 
 
 

Ereksiyon Hapları

 
LİFTA ®
  AFİLTA ®
  DEGRA ®
  SİLDEGRA ®
  VİGRANDE ®
   

 

 Kapıda ödeme

 Moto Kurye

 Afilta 20 mg 4 Tablet Ereksiyon Hapları

Barkodlu ve Karekodlu Orjinaldir

Ürün Resim
Süper Hızlı Gönderi
5 Kutu 330 TL

 
%45
İndirim
Sepetime Ekleİncele

 Lifta 20 mg 4 Tablet Ereksiyon Hapları

Barkodlu ve Karekodlu Orjinaldir

Ürün Resim
Süper Hızlı Gönderi
5 Kutu 300 TL

 
%46
İndirim
Sepetime Ekleİncele

 Sildegra 100 mg 4 Tablet Ereksiyon Hapları

Barkodlu ve Karekodlu Orjinaldir

Ürün Resim
Süper Hızlı Gönderi
3 Kutu 125 TL

 
%61
İndirim
Sepetime Ekleİncele

 Degra 100 mg 4 Tablet Ereksiyon Hapları

Barkodlu ve Karekodlu Orjinaldir

Ürün Resim
Süper Hızlı Gönderi
3 Kutu 125 TL

 
%61
İndirim
Sepetime Ekleİncele

 Vigrande 100 mg 4 Tablet Ereksiyon Hapları

Barkodlu ve Karekodlu Orjinaldir

Ürün Resim
Süper Hızlı Gönderi
3 Kutu 140 TL

 
%53
İndirim
Sepetime Ekleİncele
 

 Ginseng Nedir? Faydaları Nelerdir? (2.1.2016 13:46:28)

Ginseng, ginseng nebatının köklerinden ele geçirilen oldukça popüler bir bitkisel ilaçtır. Tarihçilere göre ginseng nebatı öncelikle 5000 sene önce, Kuzey Çin’in dağlarla kaplı bölgelerinde keşfedildi.

Başlangıçta bu nebat yemek pişirme emelli kullanılırken, daha sonra rehabilitasyon edici özellikleri saptamıştır. Ginsengin en az 3000 yıldır popüler olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan ginseng, ananesel Çin tıbbında çok ehemmiyetli bir yere sahiptir. Ginseng bitkisinin köklerinin insan vücuduna olan benzerliği, bu bitkinin tedavi edici özelliklerine olan inancı güçlendirdi. Tıbbi özellikleri için asal kullanılan parçası etli kökleri de olsa, yaprakları da kullanılır. Ginseng yapraklarının kökleri kadar tesirli olmadığı gözlemlenmiştir bu kökler bu arada oldukça pahalıdır.

Yabani ginseng Asyanın dağlık bölgelerinde, bilhassa de Çin’de bulunur. “Panax” cins ve “Araliaceae” ailesine ait 11 ginseng türü vardır. Etli köklere sahip bu yavaş büyüyen bitkiler soğuk abuhavaya sahip bölgelerde yetişmektedir. Çok çeşitli ginseng bitkileri arasında en değerlileri Amerikan ginsengi olarak da bilinen Panax quinquefolius ve Asya ginsengi olarak da bilinen Panax ginseng’dir. Kore ginsengi, tüm ginseng türleri arasında en tesirli olarak kabul edilir. Panax kelimesi Yunanca’da her derde deva mananındaki “panakos” kelimesinden, ginseng ise Çince insan suretinde mananına gelen “jen-shen” kelimesinden orijin almaktadır.

Fiziksel Özellikleri:

Bir çok ginseng türü olmasına karşın, Amerikan ve Asya ginsengi en değerli olanlardır ve yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Asya ve Amerikan ginsengi görünüm olarak hemen hemen aynıdır. Bu yavaş büyüyen nebatlar ekseriyetle dağ geçitlerinin yamaçlarında ve iyi drene olan dağlarla kaplı ormanlarda yetişir.

Kullanımı:

Tıbbi özellikleri hasebiyle çok popüler olan ginseng, ticari olarak dünyanın bir hayli yerinde yetiştirilmektedir. Ginseng için gittikçe artan talep dolayısıyla yabani ginseng oldukça azalmıştır hem de tehlikeli denebilecek bir hal almıştır. Ginseng nebatı ağırlıklı olarak rehabilitasyon edici özellikleri nedeniyle kullanılır. Yaygın bir bitkisel ilaç olarak kabul edilir ve ananesel Çin tıbbında ehemmiyetli bir bileşendir. Diyabet tedavisinde, erkeklerde cinsel işlev bozukluklarında, kan şekerini düşürmede ve kan kolestrolünü azaltmada kullanılır. Bu arada afrodizyak ve ikazcı olarak tesirli olduğu ve oldukça popüler bir anti-aging maddesi olduğu bilinmektedir. Ginsengin yararları kozmetiği ve enerji içeceklerini de kapsar. Çorbalara da ilave edebilir.

Ginseng kökleri çoğunlukla kurutulmuş olarak satılır. Bunları bütün veyahut dilimler halinde satın alabilirsiniz. Sayısız kozmetiğin ve bitkisel desteğin içinde bulunan bir aktif maddedir aynı vakitte ginseng çayı olarak da çay poşetleri satılmaktadır. Ginsengi medikal amaçlar için kullanmaya başlayan antik Çinlilerdir. Gözlere parlaklık vermek, güç kazanmak ve pek çok hastalık için kullanmışlar ve bu vaziyet bir ticarete dönüşmüştür. Çinliler bu nebatı Kore’den ve bir takım Kuzey Amerikan ülkelerinden satın almaya başlamışlardır.

Ginsengin Yararları:

– Ginseng kökleri stres, anksiyete, bulantı, kusma, baş ağrısı, hazımsızlık, ishal, akciğer meseleleri, artrit, astım, Crohn hastalığı, urlar, yorgunluk, şeker hastalığı, çöküntü, diş ve diş eti hastalıkları gibi hastalıklara yararlıdır.

-Mide meselelerine yararlıdır. Bir yumuşatıcı ve bir ikazcı olarak çalışır ve sindirim sisteminin meselesiz ve randımanlı çalışmasını sağlar.

-Ginseng kökleri afrodizyaktır. Cinsiyet ve doğurganlıkla alakalı problemlerin düzeltilmesi için çalışır. Üreme hormonlarının imalatını tertip eder ve bu hormonları arttırır.

-Kökler yorgunluk, sinirlilik ve travma gibi çeşitli stres etmenlerine karşı vücudun direncini artırır.

-Menstruasyonu tertip etmek, doğum ağrılarını azaltmak için kullanılabilir.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı vücudu güçlendirir.

-Ginseng belleği arttırarak öğrenme becerilerini geliştirebilir.

-Ginseng kökleri karaciğer ve kalbin meselesiz çalışmasını sağlayarak kan şekeri ve kolestrol düzeylerini tertip eder.

-Düzenli olarak tüketildiğinde kanser rizikonunu azaltır.

-Solunum sisteminin verimli çalışmasına yardımcı olur.

-Ginseng kökleri tüm vücudu güçlendirir, canlandırır bu yüzden bir anti-aging maddesi olarak çalışır.

Uzun müddetli kullanımları, fazla miktarda kullanımları, diğer ilaçlarla etkileşimleri ve alerjik insanlarda kullanımları yan tesirlere kapı aralayabilir. Ancak doğru şekilde kullanıldığında ginsengin sayısız yararları vardır.

Ginsengin Yan Tesirleri:

Konsantrasyon azalması, sinirlilik, çarpıntı, bulantı, kusma, şişkinlik, karın ağrısı, uykusuzluk, göğüste ağırlık, cilt döküntüleri, ödem, sindirim bozuklukları ve astım ginseng köklerinin en sık görülen yan tesirlerinden bazılarıdır. Yan etkiler kullanan kişinin genel sıhhat vaziyetine göre değişebilir. Bir takım kişilerde düşük kan şekerine kapı aralayabilirken, bazılarında hipertansiyona kapı aralayabilir. Aşırı kullanımları baş ağrısı, ishal, burun kanaması, göğüs ağrısı ve vajinal kanamaya kapı aralayabilir. Hızlı kalp atışları ve adale krampları ile beraber yüksek tansiyon gibi bir takım nadir yan etkiler Sibirya ginsenginin bir yan tesiri olarak görülebilmektedir.

İleride yapılacak olan çalışmalar ginsengin yararları ve yan tesirleri ile ilgili daha net bilgiler verecektir. Ginsengin faydalarıyla alakalı yapılan çalışmalar çoğunlukla kemirgenler üzerinde yapıldığından insanlar üzerindeki tesirleri çok net bilinmemektedir. Buna karşın düzenli olarak ginseng kullananlar, bu bitkinin sağlıkları üzerine pozitif etkiler yaptığından oldukça eminler.


 

Select

  Diğer Haberler

MARKALAR    
 

ONLİNE-ECZANEM HAKKINDA

HİZMETLER & DESTEK

TESLİMAT & İADE 

GİZLİLİK & GÜVENLİK 

TAKİPTE KALIN 

  • Facebook Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
   
İzinsiz Kopyalanamaz ve Kullanılamaz Copyright © 2009-2015 Bu Sitede Reçeteli İlaç Satışı Yapılmamaktadır.
BİLGİLERİNİZ RAPID SSL 128 BİT İLE KORUNMAKTADIR TEDARİKÇİMİZ OLABİLİRSİNİZ